“SUPER DEVOJČICE 2022”: Dodeljene stipendije za 20 devojčica

U Velikoj sali Narodnog muzeja Kruševac održana je svečana dodela stipendija “Super devojčice 2022”.

“Na Konkurs “Super devojčice 2022”, koji je bio otvoren od 21. septembra do 5. oktobra 2022. godine pristiglo je ukupno 384 prijava devojčica iz cele Srbije. Usled velikog broja prijava, pred komisijom za ocenjivanje prijava i timom ACZD, nije bio nimalo lak zadatak, jer su sve prijave bile izuzetno kvalitetne i ukazivale su na veliku potrebu za podrškom. Ipak, usled ograničenih resursa, konačna rang lista dobitnica stipendija “Super devojčice 2022”, limitirana je na 20 dobitnica, iako tim koji stoji iza realizacije kampanje “Podrži Super devojčice”, zaista veruje da su sve devojčice koje su se prijavile na Konkurs, Super devojčice i da podjednako zaslužuju stipendiju i bolje uslove, odnosno podršku za razvijanje talenata i veština u oblasti nauke, umetnosti i sporta!”, kazala je Andrijana Kocić iz Alternativnog centra za devojke.

Ovogodišnja kampanja https://www.donacije.rs/projekat/super-devojcice/ je trajala od 1. septembra do 30. septembra 2022. Početni cilj kampanje bio je da se prikupi najmanje 330.000 dinara ali je, na kraju, prikupljeno 474.335 dinara.

Dobitnice stipendija “Super devojčice 2022” su:

  1. Nađa Ljušić, Šid, slikarstvo;
  2. Emilija Vujanović, Beograd, balet i violončelo;
  3. Kristina Vasić, Paraćin, saksofon;
  4. Petra Babić, Mionica, violončelo;
  5. Anđelka Petković, Smederevo, violončelo;
  6. Katarina Bjelović, Beograd, slikarstvo;
  7. Vladana Rajković, Trgovište/Knjaževac, slikarstvo;
  8. Sofija Mirčeta, Beograd, parakarate;
  9. Tara Čulić, Valjevo, biciklizam;
  10. Zara Matić, Striža/Paraćin, ritmička gimnastika;
  11. Jazmin Horvat, Senta, vaterpolo i plivanje;
  12. Sara Nikolić, Babušnica/Pirot, stoni tenis;
  13. Ilijana Stojanović, Svilajnac, ritmička gimnastika;
  14. Jana Milenović, Rača/Kragujevac, karate;
  15. Elena Ogrizović, Zrenjanin, robotika;
  16. Sunčica Đurđević, Žiča/Gotovac/Kraljevo, matematika i fizika;
  17. Jelena Vukosavljević, Beograd, hemija i fizika;
  18. Ivana Ristić, Trupale/Niš, robotika;
  19. Sofija Čuperkić, Podvrška/Kladovo, biologija;
  20. Luna Đurđina Dobrić, Negotin, programiranje i matematika.

Tim Alternativnog centra za devojke još jednom čestita svim dobitnicama i zahvaljuje se na višestrukoj podršci prijeteljima/cama kampanje.

Detaljnije